Kochani, powitałyśmy Nowy Rok nową bramą! Nareszcie prace zostały sfinalizowane. Wjazd jest poszerzony, mur przy wjeździe zmodyfikowany. Cieszymy się wymianą starej, trudnej w użyciu bramy na otwieraną elektrycznie. Powoli nasz zabytkowy klasztor zaczyna doświadczać dobrodziejstw techniki! Dzięki Waszej pomocy i – w tym wypadku – dotacji Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa na prace przy murze.

Kolejnym punktem planu odnowy jest zrobienie drogi wewnętrznej na terenie klauzury. Nie tracimy nadziei, że inicjatywę zrealizujemy, choć koszty i wciąż rosnące ceny momentami nas przerażają. Pod klasztor dość często podjeżdżają samochody – zupełnie inaczej niż sto lat temu. Tuż przed Świętami obserwowałyśmy z okien refektarza akcję wyciągania z błota dostawy artykułów spożywczych. Chciałybyśmy oszczędzić tego kierowcom i nie ryzykować, że odmówią wjeżdżania na teren klasztoru.

Dziękujemy serdecznie za każdą ofiarę i każdą modlitwę. Z wdzięcznością patrzymy na Waszą wierność, życzliwość i hojność. Niech Dobry Bóg umacnia Was i przeprowadza przez życiowe trudności i doświadczenia. Niech Jego bliskość Was pociesza. Jego miłość jest naszym oparciem i perspektywą. Spotkamy się wszyscy w Jego Domu, radując się darem życia wiecznego. Tam wszystkie wydarzenia nabiorą sensu. Tego życzymy Wam na kolejny, 2024 rok – aby Wasza wiara i nadzieja nie słabły, ale były światłem wśród mroku świata.