Drodzy Dobroczyńcy i Przyjaciele!

Jesteśmy ogromnie wdzięczne za Waszą życzliwość i pomoc. Krok po kroku odnawiamy klasztor – nasz dom, a przede wszystkim dom Jezusa, który nas tutaj zgromadził. Bez Was nie byłoby to możliwe. Cieszymy się nową bramą, ułatwiającą wjazd na teren klasztoru. Niestety na kolejną, prowadzącą bezpośrednio do  budynku zamieszkanego przez nas, będziemy musiały zaczekać.

W tym roku nie dostałyśmy dotacji na rekonstrukcję i wzmocnienie muru przy poszerzanej bramie. Ponieważ koszt jest większy niż przy pierwszej bramie,  zaczekamy na kolejną szansę. Nie stać nas na sfinansowanie całej inwestycji z Waszych ofiar, choć są bardzo hojne.

Dużo bardziej konieczna i pilna okazuje się renowacja kotłowni. Minioną zimę przeżyłyśmy w niepewności, czy stary piec dotrwa do wiosny. Szwankował mocno, co skutkowało przerwami w ogrzewaniu. Zakup nowych pieców (na ogrzanie klasztoru, kościoła i części gościnnej) oraz wymiana pękniętego bojlera na wodę oraz przystosowanie kotłowni według obowiązujących przepisów, przede wszystkim zrobienie podłogi, to koszt ponad 300 tysięcy złotych.

Chciałybyśmy włączyć tę inwestycję w projekt odnowklasztor.pl i kupić piece jeszcze przed zimą. Dzięki Waszym dotychczasowym ofiarom jest to realne. Mamy nadzieję na Wasze zrozumienie. Niech Bóg Wam błogosławi i przekonuje o swojej nieskończonej miłości.